Інформатор Буча, Ірпінь, Гостомель

ЖИТТЯ

30 серпня: який сьогодні день

У цей день у світі відзначаються День народження електричного пилососа та День народження компакт-касети.

В церковному календарі:

Сьогодні православна церква згадує святого мученика Мирона, який жив в III столітті і був пресвітером в Ахаї (Греція). З цього дня починається листопад: все частіше можна буде побачити на землі листя берези, липи й черемхи.

Іменинниками ж стали: Аліпій, Евтіхіан, Кипріан (Купріан), Коронат, Левко, Мирон, Павло, Патрокл, Стратон, Пилип, Фірс, Роза, Юліанія (Юліанія, Юлія, Уляна).

Історичні дати:

  • У 1919 році українські війська вибили червоноармійців з Житомира і зайняли місто
  • У 1919 році українська армія також звільняє Київ. Однак, вже наступного дня під тиском російської армії Денікіна, бійці УНР та ЗУНР залишили столицю.
  • У 1991 році в Українській РСР «заборонена» комуністична партія, а насправді почала з’являтися каста «червоних директорів».

Цього дня народилися:

1920Леонід  Шварцман, радянський художник-мультиплікатор. Автор Чебурашки та крокодила Гени та ін. відомих персонажів. З лютого 48-го року працював в штаті кіностудії “Союзмультфільм”.

1927 – Дмитро  Жуков, письменник, автор таких відомих книг як:  “Козьма Прутков і його друзі” та  “Олексій Костянтинович Толстой”.

Про важливі та визначні дати в історії України й світу Інформатор повідомлятиме щодня, не пропустіть.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал та Facebook-сторінку, аби оперативно дізнаватися про актуальні новини “БІГ-регіону (Буча, Ірпінь, Гостомель)”!

Олександра Кондратюк

Нагору