На Київщину прийшла справжня зима, зі снігом і морозами. А отже зріс ризик отримати переохолодження, причому не лише надворі, адже внаслідок бойових дій у регіоні дехто залишився в неопалюваному житлі. Як розпізнати симптоми переохолодження й що потрібно робити в такій ситуації?
Про це Інформатор розповідає із посиланням на Держслужбу з надзвичайних ситуацій.
Цього року справжня зима встановилася в нашому регіоні вже в листопаді. Чиновники один за одним застерігають: вона буде складною, адже росія прагне залишити нас без електроенергії й тепла. Громадян заздалегідь закликали підготувати житло до холодів, але подбати треба й про себе.
Інформатор нагадує, що основні симптоми переохолодження:
- сонливість;
- озноб;
- зниження фізичної активності;
- нечітка мова;
- відсутність координації.
Важливо! При переохолодженні не намагатися зігрітися швидко: не розтирати руки й ноги, а зігрівати їх поступово. Не вживати алкоголь – він посилює тепловіддавання. Куріння ж звужує судини, а отже людина замерзає ще сильніше.
Щоби зігрітися, потрібно попити теплого чаю з цукром, загорнутися в ковдру або пригорнутися до іншої людини.
Але краще переохолодження не допускати, а для цього:
- вдягати кілька шарів одягу;
- перевдягнутися, якщо одяг вологий;
- робити махи руками й ногами;
- в укритті сідати на каремат чи картон;
- пити достатньо рідини.
Будьте уважні до свого стану й звертайте увагу на тих, хто поряд. Жертвами холодів часто стають виснажені й немічні люди.
У ДСНС підготували пам’ятку про переохолодженняЯк раніше повідомляв Інформатор, у БІГ-регіоні почали працювати пункти обігріву, зокрема, такий пункт є в центрі Ірпеня.
Підписуйтеся на наш Telegram-канал та Facebook-сторінку, щоб оперативно дізнаватися актуальні новини БІГ-регіону (Буча, Ірпінь, Гостомель)!
Оксана Лук’яненко