Інформатор Буча, Ірпінь, Гостомель

ВЛАДА

У Києві демонтували пам’ятник радянському льотчику Чкалову

8 лютого у столиці демонтували пам’ятник радянському льотчику Валерію Чкалову, який був розташований на розі вулиці Олеся Гончара та вулиці Михайла Коцюбинського у Шевченківському районі.

Про це Інформатор БІГ повідомляє з посиланням на КМДА.

Зазначається, що місто протягом довгого часу чекало на рішення Міністерства культури та інформаційної політики України, що дозволить демонтувати радянські та імперські пам’ятники та викреслити їх з публічного простору.

«Нещодавно все ж відбулось довгоочікуване засідання експертної комісії Мінкульту, на якій розглянули подання міської влади щодо зняття статусу об’єктів культурної спадщини з пам’ятників. І нарешті на цьому тижні Міністерство культури та інформаційної політики України визнало пам’ятники радянському генералу Ватутіну та радянському льотчику Чкалову в Києві такими, що не підлягають внесенню до Державного реєстру культурної спадщини. Тож тепер їх можна перенести. Врешті оперативно сьогодні демонтували пам’ятник Чкалову, який є класичним загальнорадянським героєм, якого нав’язували всім з москви. У той час «союзна» політика будувалась, зокрема, на спільних так званих героях, які наразі в українців викликають винятково негативні асоціації. Спільно з громадськістю боремося з ідолами країни, якої вже не існує. У Києві немає місця пам’ятникам, скульптурам та меморіальним дошкам, які нам примусово нав’язувала радянська влада. Наступний – пам’ятник Ватутіну, який буде демонтовано завтра», – пояснив Дмитро Білоцерковець.

Водночас, начальник Управління екології та природних ресурсів КМДА Олександр Возний зауважив, що демонтаж пам’ятника Чкалову було здійснено силами КП УЗН Шевченківського району та для виконання якого була задіяна бригада з п’яти людей, автомобіль з краном-маніпулятором та вантажівка.

«Київ продовжує усувати символи радянської епохи з публічного простору. Демонтаж пам’ятнику Чкалову відбувся силами КП УЗН Шевченківського району. Для виконання роботи була задіяна бригада з п’яти людей, автомобіль з краном-маніпулятором та вантажівка. Згідно з рішенням Київської міської ради, після демонтажу пам’ятник буде перенесено до Музею авіації України імені О. К. Антонова», –  сказав він.

Процес демонтажу радянської спадщини

Демонтаж Чкалова у Києві

Демонтаж пам’ятника радянському льотчику

Раніше Інформатор БІГ вже розповідав про те, що Міська рада Києва отримала від Міністерства культури та інформаційної політики України дозвіл на знесення пам’ятників радянському генералу Миколі Ватутіну та радянському льотчику Валерію Чкалову, що не підлягають внесенню до Державного реєстру культурної спадщини.

Підписуйтеся на наш Telegram-канал та Facebook-сторінку, щоб оперативно дізнаватися актуальні новини БІГ-регіону (Буча, Ірпінь, Гостомель)!

Анастасія Діденко

Фото: КМДА

Нагору