Інформатор Буча, Ірпінь, Гостомель

ЖИТТЯ

На Київщині вже відновлено понад 12 тисяч обʼєктів – КОВА

На Київщині вже відновили понад 12 тисяч об’єктів, пошкоджених внаслідок військової агресії росіян.

Про це повідомляє Інформатор БІГ з посиланням на начальника Київської обласної військової адміністрації Руслана Кравченка.

За його словами, влада Київщини працює системно над реалізацією низки програм та шукає можливості для відбудови регіону в максимально короткі терміни.

«На сьогодні повністю або частково із забезпеченням життєдіяльності відновлено 12 108 об’єктів. Зокрема, повністю відновили 6 767 багатоповерхівок та приватних будинків, ще 3 919 – частково із забезпеченням життєдіяльності. Уже відбудували 187 шкіл та дитсадків, 100 медзакладів, 67 – адмінбудівель і ЦНАПів», – йдеться у дописі.

Зазначається, що загалом від початку повномасштабного вторгнення рф в області було зруйновано чи пошкоджено 27 226 об’єктів. Основний «удар» припав саме на житло – 24,3 тис. об’єктів. Крім цього, постраждали 227 шкіл та садочків, 125 адміністративних будівель і ЦНАПів, 128 медзакладів, 138 культурних та релігійних споруд.

Начальник Київської ОВА підкреслив, що пріоритет надається передусім відбудові житла, адже це сприятиме поверненню мешканців області додому, дасть можливість створити додаткові робочі місця і позитивно позначиться на економічному розвитку регіону.

«Зокрема, реалізується проєкт із відновлення багатоквартирних будинків у межах платформи UNITED24. Роботи вже тривають на 7 об’єктах, ще 11 – на черзі. Усі будинки планують відбудувати до кінця року. Коштом обласного бюджету відбудовують 93 приватних будинки в 15 громадах Київщини. Нове помешкання зводять на тих же ділянках, де люди до цього мали житло. У рамках обласної програми «Нова оселя» закупили 31 квартиру для мешканців Київщини, ще заплановано закупити до 27.
Крім того, в Ірпені навпроти ЖК «Ірпінські Липки» триває комплексне відновлення приватних будинків, які були пошкоджені або зруйновані росіянами. Тут без житла залишилися понад 300 мешканців. 31 об’єкт буде капітально відремонтований, ще 30 малоповерхових житлових будинків будуть побудовані з нуля», – наголосив Руслан Кравченко.

Згідно з рішенням Уряду за рахунок коштів Фонду ліквідації наслідків збройної агресії планується реалізація 159 проєктів у восьми областях України. На Київщині в межах цієї ініціативи буде відновлено 38 об’єктів. Зокрема, за 11 багатоквартирними будинками розпорядником коштів є Державне агентство відновлення, за 17 багатоквартирними будинками та 10 школами і садками – Київська обласна військова адміністрація.

Раніше Інформатор БІГ розповідав про те, що голова Київської ОВА Руслан Кравченко зустрівся з Надзвичайним та Повноважним Послом Австрії в Україні Арадом Бенкьо, з яким він обговорив питання відновлення України та притік інвестицій до Київщини.

Підписуйтеся на наш Telegram-канал та Facebook-сторінку, щоб оперативно дізнаватися актуальні новини БІГ-регіону (Буча, Ірпінь, Гостомель)!

Анастасія Діденко

Нагору