Інформатор Буча, Ірпінь, Гостомель

Війна

Окупація ЧАЕС: які збитки принесла армія рф для України

Наслідки окупації ЧАЕС росіянами у 2022 році перевищують 1,5 млрд грн збитків для нашої країни.

Про це повідомляє Інформатор БІГ із посиланням на TELEGRAF.

Зазначається, що окупація росіянами Чорнобильської атомної станції на Київщині тривала з 24 лютого по 1 квітня, але наслідки цих дій усувають й до цього часу.

«Усі безпекові функції відновлені. ЧАЕС, підприємства зони відчуження, сховища радіоактивних відходів та відпрацьованого ядерного палива функціонують безпечно, однак наслідки після окупації просто катастрофічні. Було знищено, пошкоджено, пограбовано майже все офісне обладнання, зокрема, близько тисячі комп’ютерів, побутова техніка, понад 300 одиниць автомобілів, зруйновано мости, обʼєкти інфраструктури, інтернет-зʼєднання, все обладнання мобільних операторів», – сказав голова Державного агентства України з управління зоною відчуження Євген Крамаренко.

За його словами, росіяни мародерили впродовж 35 днів, а тому викрадали не тільки особисті речі працівників, але й виносили навіть матраци з гуртожитків і столове обладнання з їдалень.

До того ж в західній частині на кордоні з Житомирською областю, де точилися запеклі бої, окупанти зруйнували лісову пожежну станцію разом з усією технікою.

«Ми провели інвентаризацію, і, за попередніми бухгалтерськими обліками, завдана зоні відчуження шкода сягає близько 1,5 млрд грн. Це та сума, за якою обліковують втрачені чи пошкоджені автотранспорт, обладнання й інші матеріальні цінності. Чимало оснащення, хоч і було застарілим, перебувало в робочому стані, але мало нульову балансову вартість. Однак точний кошторис ми скласти не можемо, тому що деякі одиниці обладнання вже не виробляють і їм необхідно шукати альтернативу. Тому ми не можемо вказати остаточну суму, доки не почнемо відновлення», — сказав Євген Крамаренко.

Водночас він зауважив про те, що росіяни значно вплинули на тваринний світ регіону, але справжні втрати від перебування окупантів у заповіднику також неможливо оцінити, бо важко дістатися до певних територій.

«Всюди, де проходили російські солдати, залишили після себе розруху й смерть. Не стали винятком і червонокнижні тварини заповідника, на яких вони влаштовували полювання. Після деокупації було знайдено чимало рештків тварин. До кінця року плануємо провести наукову експедицію, щоб визначити збитки, завдані екосистемі заповідника. Ми не можемо повністю оцінити шкоду, завдану флорі і фауні під час окупації, оскільки є території, на які ми не можемо дістатися через зруйновані мостові переправи. Це, насамперед, прикордонні зони та правий берег Дніпра», — резюмував голова Держагентства з управління зоною відчуження.

Раніше Інформатор БІГ повідомляв про те, що СБУ ідентифікувала ще 11 росіян, які в Бучі розстрілювали автомобілі з цивільними.

Підписуйтеся на наш Telegram-канал та Facebook-сторінку, щоб оперативно дізнаватися актуальні новини БІГ-регіону (Буча, Ірпінь, Гостомель)!

Анастасія Діденко

Нагору