Інформатор Буча, Ірпінь, Гостомель

ЖИТТЯ

У Музей українського грамзапису – вхід вільний

Унікальний музей нещодавно відкрився у Києві. Він присвячений історії грамзапису і має колекцію з понад 400 одиниць основного фонду української музики на різних звукових носіях.

Про це повідомляє Інформатор БІГ з посиланням на офіційний портал Києва.

Зазначається, що музей, який розташований у Києві на Співочому полі (вул. Лаврська, 41) працює в суботу та неділю з 12:00 до 18:00.

Вхід до музею – вільний.

«Локація музею вибрана не випадково – сцена Співочого поля – сакральне місце для українських музикантів. Багато українських зірок робили тут перші кроки у мистецтві. Експозиція музею розповідає про історію грамзапису. Колекція складається з  понад 400 одиниць основного фонду української музики на різних звукових носіях», – йдеться у повідомленні.

Як зауважили у Департаменті культури, у планах музею – розширення, культурологічні розвідки, експедиції, присвячені різним аспектам музичної культури України і світу. Адже платівкапотребує збереження та вивчення, як цілісний витвір мистецтва.

«Ініціатива створення музею належить його керівнику – одному з піонерів української електронної сцени Івану Москаленку (DJ Derbastler), а ідея форми та змісту – відомому культуртрегеру, директору Київського міського центру народної творчості та культурологічних досліджень Федору Баландіну. Головним науковим консультантом музею став відомий києвознавець і дослідник Михайло Кальницький», зазначають у КМДА.

Це цікаво. Відомі українці активно записували свої голоси на платівки. Зокрема, перші звукозаписи пісень українською мовою відбулись у Лондоні в 1899 році. На початку ХХ ст. з’явились  платівки із записами відомих артистів – сестер Крушельницьких, Олександра Мишуги та інших. А Леся Українка під час етнографічної експедиції 1908–1909 рр. вперше зафіксувала кобзарський спів на фонограф.

Раніше  Інформатор БІГ розповідав про те, чим і на чому писали учні у Давній Русі.

 Підписуйтеся на наш Telegram-канал та Facebook-сторінку, щоб оперативно дізнаватися актуальні новини БІГ-регіону (Буча, Ірпінь, Гостомель)!

Інесса Швець

Нагору