Інформатор Буча, Ірпінь, Гостомель

ВЛАДА

Апеляційний суд повернув 3 тисячі гектарів Біличанського лісу громаді Києва

Міська влада в суді повернула 3 000 гектарів Біличанського лісу громаді Києва. Цей ліс є територією столиці та входить до складу Національного природного парку Голосіївський. 

Про це повідомляє Інформатор БІГ з посиланням на заступника голови КМДА Петра Оленича.

“Біличанський ліс історично належав громаді Києва. Сьогодні за дорученням Віталія Кличка взяв участь у судових дебатах. Результат – апеляційний суд скасував незаконне рішення Бучанської міської ради, і таким чином нам вдалося захистити і повернути громаді столиці 3 000 гектарів лісу”, – написав він.

На Офіційному порталі Києва уточнили, що у 2021 році смт Коцюбинське незаконно розширило свої території за рахунок Біличанського лісу з 87 га до 3000 га.

“Пройшов час, і Бучанська районна рада знову намагалася забрати в киян ліс, щоб віддати його під забудову”, – йдеться у повідомленні.

Також Департамент земельних ресурсів КМДА підготував і передав Київраді проєкт рішення про відмову в подовженні оренди ТОВ “Літораль”, яке орендує 94 га з 2008 року.

Довідка:
Це природний ліс зі своєю унікальною флорою та фауною, з водоймами та струмками. Він входить до «зеленого кільця», яке оточує Київ та захищає місто від спеки, виробляє кисень, поглинаючи вуглекислий газ, пил, радіоактивні частини. Біличанський ліс є місцем для проживання тисяч тварин і птахів у тому числі занесених у Червону книгу.

Раніше Інформатор БІГ розповідав про те, що прокуратура вимагає повернути державі землі лісового фонду Київщини на понад 83 млн грн.

Підписуйтеся на наш Telegram-канал та Facebook-сторінку, щоб оперативно дізнаватися актуальні новини БІГ-регіону (Буча, Ірпінь, Гостомель)!

Дарія Сльоза

Нагору