Коломия До сайту

В Києві та на Київщині зареєстровано понад 49% фінансово-промислових груп

Аналітики R&D центру YouControl провели дослідження, яке зафіксувало зміни в структурі фінансово-промислових груп (ФПГ) та причини виходу юридичних осіб з їхнього складу за період повномасштабної війни.

Про це повідомляє Інформатор БІГ з покликанням на дослідження YouControl.

Наразі в українському парламенті налічується 403 народних депутати IX скликання. З них 113 осіб пов’язані зі 100-ма фінансово-промисловими групами, що додані до аналітичної системи YouControl. Фінансово-промислова група у загальному розумінні – це сукупність компаній із фінансової та/або промислової сфер, які належать до одного чи групи кінцевих бенефіціарних власників та здійснюють взаємодію між собою для досягнення спільних цілей, таких як отримання фінансової вигоди чи оптимізація виробничих процесів.

Депутати найчисельнішої фракції у парламенті — партії “Слуга народу” входять/відносяться до 35 ФПГ. Народні обранці з “Платформи за життя та мир” входять до 13-ти фінансово-промислових груп, з фракції “Батьківщина” — до 12-ти, а з депутатської групи “Партія “За майбутнє” — 11. Деякі народні обранці, що відносяться до однієї ФПГ, — входять до складу різних фракцій та депутатських груп у Верховній Раді. До прикладу, Віктор Балога входить до депутатської групи “Партія “За майбутнє”, а його двоюрідний брат Василь Петьовка — до депутатської групи “Довіра”. Обидва — ключові особи “Група родин Балога та Петьовка”, — йдеться у звіті YouControl.

Загалом зміни торкнулись 76 зі 122 проаналізованих ФПГ за період 24 лютого 2022 по 31 жовтня 2023 року. За цей період до складу 45 ФПГ, що пов’язані з чинними та колишніми нардепами IX скликання, увійшла 151 українська юрособа. Понад 60% з них, тобто 92 компанії, зареєстровані у період березень 2022 року — жовтень 2023 року. 25% з них працює у сфері нерухомості. Зі 151 компанії — 53 зареєстровані в Києві, що становить 35%. Понад 32%, тобто 49 юридичних осіб — на Заході України: в Закарпатській, Івано-Франківській, Львівській та Тернопільській областях.

Від початку повномасштабного вторгнення зі складу 61 досліджуваної ФПГ вийшли 248 українських юросіб. Понад 49% з них зареєстровані у столиці та на Київщині. Понад 50% — 132 з 248 компаній — вийшли зі складу ФПГ у 2022 році. Підприємства працюють у сфері торгівлі (47), нерухомості (30), АПК (20), будівництві (20) та ін.

Раніше Інформатор БІГ розповідав про те, що Kyivstar обіцяє компенсацію абонентам, а СБУ відкрила кримінальне провадження за фактом кібератаки на оператора за вісьмома статтями Кримінального кодексу України.

Підписуйтеся на наш Telegram-канал та Facebook-сторінку, щоб оперативно дізнаватися актуальні новини БІГ-регіону (Буча, Ірпінь, Гостомель)!

Анастасія Діденко