27 січня увесь світ відзначає День пам’яті жертв Голокосту.
Про це повідомляє Інформатор БІГ з покликанням на zn.ua.
Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту встановили на 27 січня, оскільки у 1945 році саме у цей день війська Першого Українського фронту звільнили в’язнів найбільшого гітлерівського концтабору смерті “Аушвіц-Біркенау” в Освенцимі. За час існування цього концтабору в ньому загинуло, за різними оцінками, від 1,5 до 2,2 млн людей. Також жертвами масового знищення євреїв під час Другої світової війни, разом з 4,5 млн дорослих, стали 1,5 млн дітей.
Близько 2,5 млн євреїв були вбиті на території колишнього Радянського Союзу, значною мірою в Україні. Найбільшим місце страти євреїв у нашій країні став Бабин Яр.
Офіційне вшанування жертв Голокосту на міжнародному рівні розпочалося з ухвалення резолюції Генеральної Асамблеї ООН у 2005 році, співавторами якої виступили близько 100 країн світу. З 2012 року в Україні на державному рівні теж вшановують пам’ять жертв трагедії.
У цей день у багатьох країнах світу проходять жалобні церемонії вшанування пам’яті загиблих людей під час Голокосту.
Особливі заходи, за традицією, проводяться на території меморіального комплексу Освенцим. В Україні головні скорботні заходи 27 січня проводяться у Бабиному Яру.
Раніше Інформатор БІГ розповідав про те, що до Бучі знову завітали міжнародні партнери.
Підписуйтеся на наш Telegram-канал та Facebook-сторінку, щоб оперативно дізнаватися актуальні новини БІГ-регіону (Буча, Ірпінь, Гостомель)!
Анастасія Діденко