Інформатор Буча, Ірпінь, Гостомель

ГРОШІ

Нові правила допомоги переселенцям: що зміниться

Відзавтра, 1 березня, запрацюють нові правила допомоги внутрішньо переміщеним особам.

Про це повідомляє Інформатор БІГ  з посиланням на Київську ОВА.

Зазначається, що новації передбачені Постановою Кабміну від 26.01.2024 № 94 «Деякі питання соціальної підтримки внутрішньо переміщених осіб та інших вразливих категорій осіб».

Як розповів під час брифінгу директор департаменту соціального розвитку та ветеранської політики КОДА Ігор Мещан, на Київщині відповідні виплати отримують 96 371 ВПО із 323 032 внутрішньо переміщених осіб, зареєстрованих в області.

«Найбільш нагальною для переселенців потребою є фінансова підтримка. Наразі ті, хто переїхав із територій, де тривають активні бойові дії, можуть отримати грошову допомогу від держави, подати заявку на виплати від міжнародних організацій, а також залишити запит на отримання допомоги від волонтерів», – зауважив Ігор Мещан.

Розповідаючи про новації, які запроваджуються з 1 березня, він зазначив, що виплати будуть продовжені:

  • на 6 місяців для ВПО з числа пенсіонерів;
  • для громадян, які мають інвалідність 1 або 2 групи;
  • для дітей з інвалідністю;
  • для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування;
  • для працездатних громадян, які стали на облік в Центр зайнятості або працевлаштувались.

“Деякі категорії ВПО зможуть претендувати на продовження виплат з 1 березня після подачі нової заяви. Умовою для отримання допомоги є матеріальний стан сім’ї: розмір доходу на особу не має перевищувати 9 444 грн (чотири прожиткових мінімуми для осіб, що втратили працездатність)”, – йдеться у повідомленні.

Окрім того, надано право на продовження допомоги надалі для низки категорій громадян за їхніми заявами на подовження виплат.

Це такі категорії:

  •  родини ВПО з дітьми до 14 років, які проживають в зоні активних чи можливих бойових дій;
  • родини з дітьми до 14 років, які проживають в умовно безпечних регіонах України, але в цих населених пунктах немає можливості віддати дитину до дитячих садочків, а навчання в школі відбувається в форматі онлайн;
  • родини, де один з членів сім’ї доглядає за особою з інвалідністю I групи, або дитиною з інвалідністю віком до 18 років, або тяжко хворою дитиною (за окремим переліком);
  • малолітні діти, які прибули без супроводу батьків;
  • вагітні жінки (починаючи з 30 тижня вагітності).

Для отримання допомоги в родинах, де є працездатні особи, умовою є працевлаштування таких осіб або реєстрація ФОП чи отримання допомоги на здобуття економічної самостійності чи отримання ваучера на навчання, та наявність у складі сім’ї дітей віком до 14 років.

“Допомогу також зможе отримувати родина, в якій непрацююча працездатна особа на дату звернення зареєструвалась в центрі зайнятості як безробітна або як така, що шукає роботу, але ще не працевлаштувалась, та сім’ї з дітьми, які навчаються в школі чи вищому навчальному закладі. Водночас, якщо після призначення допомоги на додаткові 6 місяців працездатний непрацюючий член родини, який не займається доглядом за дітьми чи особами з інвалідністю, не сприятиме своїй зайнятості (наприклад, зніметься з обліку в Центрі зайнятості), виплату допомоги буде припинено”, – зауважують у КОВА.

Також для переселенців, які отримували допомогу та відмовилися від неї, або зняті з обліку ВПО  через те, що вони повернулись до покинутого місця проживання,  але знову були змушені з нього виїхати, є можливість знову звернутись за призначенням допомоги на проживання.

Раніше Інформатор БІГ розповідав про те, що 27 лютого виконавчий комітет міськради Ірпеня прийняв 20 скасувань житлових сертифікатів за програмою “єВідновлення”.

Підписуйтеся на наш Telegram-канал та Facebook-сторінку, щоб оперативно дізнаватися актуальні новини БІГ-регіону (Буча, Ірпінь, Гостомель)!

Інесса Швець

Но фото : Ігор Мещан 

Нагору