Диверсії та інтернет: кіберполіція попереджає про небезпеку для українських дітей.
Про це повідомляє Інформатор БІГ із посиланням на кіберполіцію.
Правоохоронці звертають увагу на те, що на підлітків в інтернеті чигає небезпека бути завербованими російськими спецслужбами для скоєння диверсій. Йдеться, зокрема, про вербування виконавців для підпалів автомобілів українських військових.
На жаль, подібні випадки вже зафіксовані правоохоронцями.
“Поліцейські разом з колегами з інших правоохоронних органів встановлюють виконавців і замовників таких злочинів. Так, у червні поліцейські спільно з СБУ викрили схему російських спецслужб з вербування підлітків для вчинення диверсій. Юнаків віком від 13 до 18 років, яких росія втягнула в злочинну діяльність, затримано. Тепер їм загрожує покарання до 15 років позбавлення волі або довічне ув’язнення”, – йдеться у повідомленні.
Зазначається, що такі злочини можуть бути кваліфіковані згідно з низкою статей Кримінального кодексу України, за які передбачені суворі покарання — до довічного позбавленні волі, зокрема, за такими статтями:
-ст. 111 (Державна зрада), карається позбавленням волі на строк 15 років або довічним позбавленням волі, з конфіскацією майна;
– ст. 113 (Диверсія, вчинена в умовах воєнного стану), карається позбавленням волі на строк 15 років або довічним позбавленням волі, з конфіскацією майна.
– ч. 2 ст. 194 (Умисне знищення або пошкодження майна), карається до 10 років позбавлення волі.
І це ще не увесь перелік статей, за якими можна понести відповідальність.
Тож, щоб не потрапити на гачок зловмисників, під час користування інтернетом у нинішній час потрібно бути особливо пильними.
Рекомендації для батьків.
- Розповідайте дітям про небезпеку вербування та наслідки скоєння злочинів;
- Стежте за онлайн-активністю підлітка у мережі та колом його інтернет-знайомств;
- Контролюйте дотримання комендантської години;
- Отримавши інформації про вербування – повідомте поліцію за номером 102 або заповніть форму зворотного зв’язку на сайті кіберполіції.
Рекомендації для підлітків.
- Не діліться особистою інформацією з незнайомцями в інтернеті, будьте обережними щодо таких знайомств
- Розповідайте дорослим Про нові онлайн-знайомства варто розповідати дорослим.
- Уникайте відвідування інтернет-ресурсів із сумнівним вмістом;
- Для отримання та перевірки інформації використовуйте передусім офіційні ресурси.
- Якщо ж ви отримали пропозицію скоєння диверсій за гроші – повідомте поліцію за номером 102 або заповніть форму зворотного зв’язку на сайті кіберполіції.
“Нагадуємо, що згідно ч. 3 ст. 111 ККУ, громадяни України, які на виконання злочинного завдання іноземної держави не вчинили ніяких дій і добровільно повідомили органам державної влади України про свій зв’язок з ними та про отримане завдання, звільняються від кримінальної відповідальності”, – зауважують кіберполіцейські.
Раніше Інформатор БІГ розповідав про те, що у Бучанській громаді запрацював інноваційний мобільний додаток “Sympto.me”.
Підписуйтеся на наш Telegram-канал та Facebook-сторінку, щоб оперативно дізнаватися актуальні новини БІГ-регіону (Буча, Ірпінь, Гостомель)!
Інесса Швець