З 1 липня на Київщині офіційно дозволено ловити раків.
Зокрема, одній людині за добу можна добути 30 раків на водоймах загального користування та 50 — на платних ставках. У Державні екоінспекції Столичного округу нагадали, що мінімальний розмір раків, яких дозволено брати в улов на дніпровських водосховищах становить 11 сантиметрів, на інших водоймах — 10 сантиметрів.
Забороняється вилов членистоногих у темну пору доби (пізніше години від заходу сонця та раніше години до його сходу) із застосуванням підсвічування.
Лов дозволяється:
- ручним збиранням;
- раколовкою — «хапкою» з діаметром не більше 70 см і вічком не більше 22 мм;
- волосінню з приманкою,
- рогаткою або розщепом — не більше п’яти снастей на ловця.
За незаконне добування раків передбачено покарання від адміністративних штрафів до кримінальної відповідальності. Також порушнику доведеться відшкодувати збитки, завдані рибному господарству. Компенсація за одного незаконно виловленого рака становить 3 332 гривень.
Нагадаємо, що заборона на вилов цих безхребетних на Київському та Канівському водосховищах тривала з 15 грудня, а на інших водоймах Київщини — з 1 грудня. Табу на добування раків встановлюється щорічно задля збереження членистоногих у період спарювання, виношування ікри та першої линьки.
Раніше Інформатор БІГ розповідав про те, що у Гостомельській громаді продовжує працювати цілодобова «Гаряча лінія» КП «Муніципальна варта».
Підписуйтеся на наш Telegram-канал та Facebook-сторінку, щоб оперативно дізнаватися актуальні новини БІГ-регіону (Буча, Ірпінь, Гостомель)!
Анастасія Діденко