Колишній начальник Київського обласного військового комісаріату організував схему “допомоги” ухилянтам, долучивши посадових осіб з Бучанського району.
Про це повідомляє Інформатор БІГ із посиланням на ДБР, яке завершило досудлве розслідування щодо злочинної організації, до якої причетні працівники ТЦК, посадовці військкоматів Києва та області, та спільники з інших областей України.
Державне бюро розслідувань спільно зі Службою безпеки України викрило цю схему наприкінці 2023 року.
“Організував оборудку колишній начальник Київського обласного військового комісаріату, який вийшов на пенсію, проте зберіг необхідні зв’язки. Він долучив до оборудок свого сина, колишню дружину, начальника третього відділу Бучанського РТЦК та СП, голову ВЛК Макарівського району, колишнього працівника Київського обласного військкомату, працівника правоохоронного органу та двох цивільних осіб”, – йдеться у повідомленні.
Структура злочинного угруповання була чітко продумана його організатором. Зокрема, хтось відповідав за підбір клієнтів, хтось – за незаконне оформлення документів. Під контролем керівника злочинної організації учасники оборудок вносили недостовірні дані до довідок ВЛК та військово-облікових документів про зняття чоловіків з обліку через непридатність до військової служби за станом здоров’я.
Задля конспірації представники обох «гілок» між собою не перетиналися.
“Також учасники угруповання надавали «клієнтам» поради та вказівки щодо місць та способу перетину державного кордону. Вартість «послуги» складала 6-10 тисяч доларів США з однієї особи залежно від стартового пакета документів. ДБР задокументовано 11 епізодів видачі підроблених документів”, – зауважують у ДБР.
І розповідають, що в участі в злочинній організації, сприянні незаконному переправленню осіб через державний кордон, пособництві в ухиленні від призову обвинувачуються шестеро фігурантів. А трьом із них висунуто додаткове обвинувачення – в одержанні неправомірної вигоди (ч.ч. 1, 2 ст. 255, ч. 4 ст. 28 ч. 3 ст. 332, ч. 5 ст. 27 ч. 4 ст. 28 ч. 1 ст. 32 ст. 336 КК України).
Окрім того, ще двох учасників оборудки обвинувачують у підбуренні до вчинення кримінального правопорушення та участі у злочинній організації за ч. 4 ст. 27 ч. 2 ст. 255 Кримінального кодексу України.
Відповідний обвинувальний акт направлено до суду, однак організатор схеми помер, тож справа щодо нього закрита.
“Розслідування щодо інших посадовців військкоматів, які могли брати участь у схемі, продовжується у межах іншого кримінального провадження”, – звертають увагу у ДБР.
ДОВІДКА. Процесуальне керівництво здійснює Київська спеціалізована прокуратура у сфері оборони Центрального регіону.
Раніше Інформатор БІГ розповідав про те, що за процесуального керівництва Київської обласної прокуратури до бюджету забезпечено відшкодування товариством 4,2 млн грн несплаченого ПДВ.
Підписуйтеся на наш Telegram-канал та Facebook-сторінку, щоб оперативно дізнаватися актуальні новини БІГ-регіону (Буча, Ірпінь, Гостомель)!
Інесса Швець