Інформатор Буча, Ірпінь, Гостомель

Війна

Понад 50 мешканців Київщини пройшли курс нацспротиву

Київський обласний центр підготовки населення до нацспротиву став першим, хто впровадив 36-годинну програму, спрощуючи доступ до навчання для цивільного населення.

Про це повідомляє Інформатор БІГ із покликанням на “Big Kyiv“.

Курс підготовки населення до нацспротиву на 36 годин – це нова програма, розроблена Командуванням Сил територіальної оборони Збройних Сил України. Вона розрахована на 6 напрямів підготовки. 

Найбільша увага приділяється вогневій підготовці – 16 годин. Також в програму включені тактична підготовка, домедична підготовка, мінна безпека, орієнтування на місцевості. 

Київський обласний центр підготовки населення до нацспротиву першим впровадив 36-ти годинну програму сил ТРО. До цього цивільне населення готувалося за базовою програмою, яка включає 100 годин та 15 напрямів підготовки. 

«Програма на 100 годин, яка була затверджена силами ТРО на початку повномасштабного вторгнення, спиралася на програму базової підготовки військовослужбовців. Програма на 36 годин розрахована саме на цивільних. Вона дозволяє без відриву від роботи здійснювати підготовку та отримувати первинні навички. Після тестового застосування у Київській області програму буде поширено серед обласних та міських центрів підготовки населення до нацспротиву, а також ГО, які навчають цивільних», – сказав полковник 114 бригади територіальної оборони Ігор Дейчук.

Директор Київського обласного центру підготовки населення до нацспротиву Володимир Авдеєєнкододав, що центр провів тестове застосування програми підготовки цивільних на 36 годин та отримав відмінні результати, а скорочений курс підготовки населення до нацспротиву дозволить навчити більше людей.

«В Київському обласному центрі підготовки населення до нацспротиву плануємо застосовувати обидві програми – на 100 годин та на 36. Ми бачимо великий запит на навчання та намагаємось його забезпечити», – розповів він.

Раніше Інформатор БІГ розповідав про те, що у лісі біля села Ровжі, що у Вишгородському районі Київської області, лісник виявив небезпечний спадок Другої світової.

Підписуйтеся на наш Telegram-канал та Facebook-сторінку, щоб оперативно дізнаватися актуальні новини БІГ-регіону (Буча, Ірпінь, Гостомель)!

Анастасія Діденко

Нагору