Інформатор Буча, Ірпінь, Гостомель

Київщина

На Київщині впроваджують пілотний проєкт альтернативних моделей дошкільної освіти

У громадах Київської області, де немає дитсадків чи недостатньо місць у них, починають організовувати альтернативні моделі дошкільної освіти.

Про це повідомляє Інформатор БІГ із покликанням на пресслужбу Київської обласної державної адміністрації.

Ініціатива спрямована на впровадження нового Закону України “Про дошкільну освіту” та розширення для дітей віком від 3 місяців до 6 років доступу до якісної дошкільної освіти. До пілотного проєкту наразі долучилися 5 громад: Бучанська, Іванківська, Великодимерська, Димерська та Гостомельська. Кожна громада обрала ту модель, яка найкраще відповідає потребам дітей і родин громади.

В адміністрації поінформували, що у травні розпочнуть роботу два центри педагогічного партнерства у Великодимерській та Димерській громадах. Вони працюватимуть, зокрема, у ранкові, вечірні години, на вихідних. Наразі надійшло 16 заяв на зарахування. Діти від народження до 3 років відвідуватимуть заняття у центрах разом із мамою чи татом до 4 годин на тиждень. Батьки не просто спостерігатимуть за освітнім процесом, а братимуть у ньому активну участь. Такий підхід сприятиме розвитку дітей і покращуватиме якість взаємодії батьків і дітей вдома.

В Іванківській громаді відкрився родинний дитсадок короткотривалого перебування для дітей до трьох років. Нині його відвідує 5 дітей. Про їхнє навчання та розвиток дбає педагогиня, яка пройшла підвищення кваліфікації стосовно різних типів організації освітньої діяльності, психологічного супроводу учасників освітнього процесу. А також — курси запобігання сексуальному насильству, сприяння гендерній рівності.

У Бучанській громаді, на базі дитсадка № 3 “Козачок”, в одному груповому осередку тепер працюють дві старші групи та одна різновікова. Тут займаються 26 дітей, які були в черзі на зарахування до дитячого садка. Педагоги продумали спільні активності та облаштували ігрові простори так, щоб усім дітям було цікаво, комфортно й безпечно.

У Гостомельській громаді, де під час російської окупації були зруйновані дитсадки, працюватиме мобільний дитсадок. Наразі виділили під нього приміщення. Графік роботи узгодять із батьками, зважаючи на їхні потреби. У ньому працюватимуть педагоги, які залишилися без роботи. Такий формат дає змогу організувати дошкільну освіту там, де поки неможливо відкрити звичайний заклад.

Раніше Інформатор БІГ розповідав про те, що у складі відділу культури, національностей та релігій Ірпінської міської ради з’явився новий структурний підрозділ — сектор з питань туризму.

Підписуйтеся на наш Telegram-канал та Facebook-сторінку, щоб оперативно дізнаватися актуальні новини БІГ-регіону (Буча, Ірпінь, Гостомель)!

Анастасія Діденко

Нагору