Коломия До сайту

На Київщині продовжують відбудовувати будинки, що постраждали від повномасштабного вторгнення

Київщина продовжує відбудову попри повномасштабне вторгнення росії.

Про це повідомляє Інформатор БІГ із покликанням на допис у Telegram каналі голови КОДА Миколи Калашника.

Мета незмінна — зробити все можливе, аби люди якнайшвидше повернулися до своїх осель і мирного життя.

“Ми не просто зводимо будівлі — ми повертаємо людям відчуття стабільності, гідності та впевненості в завтрашньому дні. Кожен відбудований об’єкт має бути кращим, ніж було “до”, – зазначає голова адміністрації.

За словами Калашника, унаслідок російської агресії в області зруйновано або пошкоджено понад 30 тисяч споруд. Найбільших втрат зазнало житло — як багатоквартирне, так і приватне. Станом на сьогодні майже 21 тисяча об’єктів уже приведено до ладу. Це означає, що десятки тисячі родин знову мають де жити.

Фонд United24 підтримує ремонти 18 багатоповерхівок: 10 із них уже готові, решта буде здана до кінця 2025 року. Ще 52 об’єкти житлового та громадського призначення оновлюються за кошти Фонду ліквідації наслідків збройної агресії. З них 19 уже введено в експлуатацію.

У Бородянці реалізується пілотний проєкт — йдеться про 53 об’єкти, серед яких 42 житлові будинки. На це у 2025 році спрямовано 1,87 мільярда гривень.

Окремо триває реалізація заходів обласної цільової програми — Програми відновлення приватних будинків, зруйнованих внаслідок бойових дій на території Київської області. У межах цієї ініціативи вже відновлюється 90 об’єктів. Уже 25 приватних будинків введено в експлуатацію, ще по 65 будівельні роботи будуть завершені в найближчий час.

Нагадаємо, що діє й програма допомоги від держави “єВідновлення”. Завдяки їй жителі Київщини вже отримали 14 778 компенсацій на поточні та капітальні ремонти на суму майже 1,97 млрд грн, 2 628 сертифікатів на купівлю нового житла на суму 7,37 млрд грн. Також прийнято 529 рішень щодо грошової компенсації на будівництво на суму майже 1,6 млрд грн.

У межах Програми з відновлення України за підтримки Європейського інвестиційного банку реалізується 13 проєктів: навчальні й медичні установи, адмінбудівлі, центри реабілітації, об’єкти критичної інфраструктури.

Загалом рівень відновлення у найбільш постраждалих громадах на сьогодні складає до 85 відсотків.

Раніше Інформатор БІГ розповідав про те, що на Київщині впроваджують пілотний проєкт альтернативних моделей дошкільної освіти.

Підписуйтеся на наш Telegram-канал та Facebook-сторінку, щоб оперативно дізнаватися актуальні новини БІГ-регіону (Буча, Ірпінь, Гостомель)!

Анастасія Діденко