Інформатор Буча, Ірпінь, Гостомель

ЖИТТЯ

Як боротися із нав’язливою рекламою у Facebook. Інструкція

Державна служба спеціального зв’язку та захисту інформації України в рамках відповідей на популярні питання українців щодо безпечного перебування у кіберпросторі, нагадала користувачам, як можна боротися із нав’язливою рекламою у соцмережі Facebook.

Про це повідомляє Інформатор-БІГ із посиланням на Держспецзв’язку.

Згідно повідомлення, певна реклама у стрічці Facebook з’являється з кількох причин. По-перше, якщо рекламодавець налаштував відповідне таргетування, під параметри якого підпадає користувач (наприклад, мешканець Києва, хлопець віком 25–45 років, захоплюється велоспортом). По-друге, соцмережа дійсно може збирати інформацію про ваші уподобання та інтереси, спираючись на вашу активність, а також на дані «партнерів, підрядників і третіх сторін».

Facebook дає можливість як заблокувати окреме рекламне оголошення, так і змінити загальні налаштування щодо показу реклами, налаштувати їх «під себе».

Щоб не бачити у стрічці конкретного оголошення, потрібно:

  • У рекламному пості натиснути знак у вигляді трьох вертикальних крапок у правому верхньому кутку.
  • Обрати, що ви хочете зробити з рекламою.
  • Просто сховати її та більше не бачити у стрічці. Тут же можна обрати пояснення, чому ви відмовляєтесь від перегляду саме цієї реклами: невідповідна, занадто часто повторюється, чутлива тема тощо.
  • Поскаржитися на рекламу. Цей варіант підійде, якщо йдеться про шахрайські пости, спам, публікації з образливим вмістом та інші.
  • У пункті “Чому я бачу цю рекламу” ви можете обрати опцію і приховати всю рекламу від конкретного рекламодавця.

Змінити загальні налаштування щодо показу реклами:

  • На головній сторінці Facebook у правому верхньому кутку натиснути значок у вигляді трикутника.
  • Обрати у меню Налаштування та конфіденційність, а потім Налаштування.
  • Обрати у наступному меню категорію “Реклама”. Тут можна побачити сторінки, реклама з яких показувалася вам у стрічці. А також перелік рекламодавців, рекламу від яких ви сховали або навпаки – натискали на неї. Також саме тут можна внести зміни у дані, які використовуються для показу вам реклами. Наприклад, дозволити або заборонити використовувати інформацію з вашого профілю. Або ж виключити себе із аудиторії певного рекламодавця тощо.

При використанні Facebook на комп’ютері з браузера рекламу можна заблокувати через спеціальні застосунки. Наприклад, F.B. Purity, Ad Blocker for Facebook чи інші.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал та Facebook-сторінку, аби оперативно дізнаватися про актуальні новини “БІГ-регіону (Буча, Ірпінь, Гостомель)”!

Олександр Кульбачний

Нагору