Інформатор Буча, Ірпінь, Гостомель

ЖИТТЯ

Усиновити дитину стало простіше: у “Дії” запрацювала нова послуга

На порталі “Дія” запрацювала нова послуга, що дозволяє зареєструватися кандидатом на усиновлення дитини онлайн.

Як пише Інформатор, про це повідомляє пресслужба Міністерства цифрової трансформації.

У відомстві зазначають, що протягом останніх двох років в Україні суттєво знизилася кількість усиновлених дітей. Цифровізація цього процесу покликана спростити українцям шлях до батьківства, особливо у час, коли через війну багато дітей опинилися без родини.

“Зараз ми працюємо над цифровізацією сфери усиновлення в Україні. Перший етап – заяву про консультацію щодо усиновлення в “Дії” – ми успішно пройшли. Тепер робимо наступний крок – цифровізували реєстрацію кандидатом. Раніше ця послуга була доступною тільки офлайн. Українці, які хочуть усиновити дитину, повинні були збирати багато паперових документів та стояти в чергах. У “Дії” цю послугу можна буде отримати просто та зручно, без зайвої бюрократії”, – наголосив глава Мінцифри Михайло Федоров.

Щоб подати заяву про усиновлення дитини, необхідно:

  • зареєструватися або авторизуватися на порталі “Дія”;
  • обрати відповідну послугу у списку;
  • заповнити базові дані про шлюб та чоловіка/дружину, фактичну адресу проживання та про дитину, яку хочете усиновити: стать, вік тощо;
  • дочекатися отримання даних з реєстрів (займає близько 15 хвилин).

Потім треба продовжити заповнювати заяву, завантаживши потрібні документи. Їхній перелік визначається за заповненими відомостями та отриманими з реєстрів даними. Після цього необхідно підписати заяву електронним підписом та надіслати її на опрацювання.

Подання заяви триває не більше 30 хвилин, а сама послуга безоплатна, запевняють у Мінцифри.

Служба у справах дітей перевірятиме заяву 5 робочих днів. Після схвалення заяви співробітник служби має обстежити житло заявника на усиновлення, аби зрозуміти, чи можна в ньому жити дитині.

Якщо все добре, то потенційних батьків, які хочуть всиновити дитину, направлять на навчання для подальшої реєстрації кандидатами.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал та Facebook-сторінку, аби оперативно дізнаватися про актуальні новини “БІГ-регіону (Буча, Ірпінь, Гостомель)”!

Олександр Кульбачний

Нагору