Українські театри працюють навіть під час війни та в умовах вимкнень світла. Акторські трупи не лише виходять на сцену зі знаними постановками, а й готують прем’єри.
Інформатор дізнався, що цікавого буде на театральних підмостках столиці й передмістя цих вихідних, 19-20 листопада.
Зараз театри, незважаючи на війну, повітряні тривоги, проблеми з електрикою, й далі працюють для глядачів, адже мистецтво – це теж зброя, що допомагає зберігти наші культуру та історію. Мистецтво допомагає українцям легше давати раду своїм переживанням, освоїтися в новій реальності, гуртуватись і зберігати своє.
Національний академічний театр ім. Івана Франка
Адреса: Київ, пл. І. Франка, 3 (метро “Хрещатик”)
Субота, 19 листопада:
“Лимерівна” – класика української літератури. Твір Панаса Мирного належить до найкращих зразків української мелодрами, в якій рушійною силою конфлікту є пристрасне кохання, непідвладне жодним компромісам, на яке здатні лише цілісні вольові особистості.
Режисер-постановник – Іван Уривський
Камерна сцена– 15:00. Тривалість 1 год. 15 хв.
“Авантюра Никодима Дизми” – один із напопулярніших романів класика польської літератури Тадеуша Доленги-Мостовича.
Режисер-постановник – Дмитро Чирипюк
Основна сцена – 15:00. Тривалість 2 год.
Неділя, 20 листопада:
«Весілля Фігаро» – за мотивами однойменної п’єси Бомарше. Події відбуваються в іспанському замку графа Альмавіви. Центральна подія – майбутнє одруження головних героїв, Фігаро та Сюзанни. Обоє служать у замку. За стародавнім феодальному звичаєм пан мав право “першої шлюбної ночі”. Це правило Альмавіва скасував після свого одруження.
Режисер-постановник – Юрій Одинокий
Основна сцена – 15:00. Тривалість – 2 год.
“Тев’є-Тевель”. Відеопоказ вистави 1989 року – незмінним виконавцем головної ролі впродовж багатьох років залишався Богдан Ступка. Вистава є одним із найуспішніших проєктів української театральної сцени за останні десятиріччя — завжди проходила з аншлагом, а квитки розкуповували на місяці вперед.
Камерна сцена – 15:00. Тривалість 3 год. 30 хв.
Національний академічний театр ім. Лесі Українки
Адреса: Київ, вул. Б. Хмельницького, 5 (метро “Театральна”)
Субота, 19 листопада:
“Пасажир без багажу” – ця історія заснована на реальних подіях із життя солдата на ім’я Антельм Манжін. Під час Першої світової війни внаслідок тяжкого поранення він втрачає пам’ять і перестає сприймати реалії свого минулого.
Режисер-постановник – Михайло Резнікович
Основна сцена – 17:00. Тривалість 2 год. 15 хв.
“Лишатися (не) можна…” – на основі історій працівників Херсонського театру ім. Миколи Куліша. Це документальна вистава про херсонців, дім яких окупували рашисти. Це сумні та смішні, щемливі та надихаючі, сповнені різних почуттів історії людей, котрі на власні очі бачили, що таке окупація.
Режисер-постановник – Євгеній Резніченко
Нова сцена – 18:30. Тривалість 1 год. 40 хв.
“У країні казок” – театр запрошує до світу Ганса Крістіана Андерсена та його казок «Соловейко», «Чайник», «Циганська голка», «Принцеса на горошині» та інших.
Режисерка-постановниця – Ольга Гаврилюк
Нова сцена – 12:00. Тривалість 1 год.
Неділя, 20 листопада:
«На полі крові» – за твором Лесі Українки. У житті кожної людини неодмінно настане мить, коли треба поставити питання самому собі: як ти жив? чого прагнув? що зробив за життя? Боротьба між духовним і матеріальним – це вічний конфлікт на полі битви кожної людини, що мислить. Найстрашніше – коли це поле залите кров’ю.
Режисерка – Ольга Гаврилюк
Нова сцена: 16:00. Тривалість 1 год. 20 хв.
«Переклади» – «Нації вмирають не від інфаркту. Спочатку їм відбирає мову», – ці пророчі слова Ліни Костенко могли б стати епіграфом до п’єси. Вісім століть колонізований народ боровся за свободу та незалежність. Лише 2005-го усіх держслужбовців країни зобов’язали використовувати ірландську в діловому листуванні, а на карти й дороговкази повернулися споконвічні географічні назви.
Режисер-постановник – Кирило Кашліков
Основна сцена – 17:00. Тривалість 2 год. 30 хв
Молодий театр
Адреса: Київ, вул. Прорізна, 17
Субота, 19 листопада:
«Шафа» – 14 танцюристів на сцені експериментують із пластикою, світлом і музикою. Вони приміряють різні образи й перетворюють будь-який ритуал на фарс.
Режисерка – Олена Коляденко
Основна сцена: 18:00. Тривалість 1 год. 30 хв.
“Саломея”. П’єса Оскара Вайлда. У житті є тільки дві справжні трагедії: одна – коли не отримуєш того, чого хочеш, а друга – коли отримуєш.
Неділя, 20 листопада:
«Жага моря». Головний герой переїздить до іншого міста, щоб утекти від неприємних спогадів. Проте від себе не втечеш.
Режисер-постановник –Олександра Меркулова
Камерна сцена – 18:00. Тривалість 1 год. 15 хв.
«Ін’єкція безсмертя» – за п’єсою Карела Чапека «Засіб Макропулоса», написаною 100 рокуів тому. Головна героїня приїздить до маленького патріархального містечка, де гастролі зірки перевертають усе з ніг на голову.
Режисерка – Олена Щурська
Основна сцена – 18:00. Тривалість – 2 год. 30хв.
Раніше Інформатор писав про творчий вечір Любка Дереша в Ірпені.
Підписуйтеся на наш Telegram-канал та Facebook-сторінку, щоб оперативно дізнаватися актуальні новини БІГ-регіону (Буча, Ірпінь, Гостомель)!
Ірина Мисюра
Фото: офіційні сторінки театрів