Добірка резонансних митних порушень, виявлених співробітниками Київської митниці у 2022 році, як до початку широкомасштабної війни, так і впродовж неї.
Про це Інформатор БІГ повідомляє з посиланням на “Київську митницю“.
Живі соколи до Катару.
Перевозили птахів у варварських умовах. Після реабілітаційних заходів, врятованих митниками, соколів випустили в природну среду існування.
Елітна текіла на мільйон гривень у пасажирки в “Борисполі”.
У 10 валізах дівчини знаходилося 53 пляшки текілі, 6 пляшок мескалів (алкогольного напою зі збродженого соку агави) та 7 пляшок вина. Текіла, переважно, елітна – Don Julio Real Anejo, Avion Reserva 44 Extra Anejo, Centinela Anejo Anos, вишукане вино Caymus Napa Valley Cabernet Sauvignon тощо. За цінами українського ринку вартість вилученого оцінюється в 970 тис. гривень.
Запчастини до вогнепальної зброї на Ростовщину.
Як встановили експерти, виявлені запчастини є товарами, що підлягають державному експортному контролю. 19 ударно-спускових механізмів, газовивідних трубок та стебел затвора з рукоятками напередодні війни відправлялися каналами пошти з Харківщини до Ростовської області. Всі виявлені запчастини призначені для гвинтівок Мосіна та карабінів Сімонова.
Схематоз при ввезенні бронежилетів на 3 млн грн.
Виявлено нахабну та цинічну спробу столичних підприємців під час війни ввезти для наживи на підставі підроблених документів майже 400 бронежилетів із балістичними пластинами IV класу захисту загальною вартістю понад 3 млн грн. На партію бронежилетів ділки надали до митного контролю Сертифікат кінцевого споживача, як би видань підрозділом військового формування.
Однак, під час перевірки, митники з’ясували, що документ, наданий як підстава для митного оформлення бронежилетів, підроблений.
15-ти сантиметровий коштовний камінчик у посилці.
330-грамову брилу бурштину кінологічна команда Київської митниці у складі інспекторки-кінологіні Тетяни та бельгійської вівчарки Харді виявила у міжнародній посилці, що відправлялася з Рівного до однієї зі країн Перської затоки – Кувейту.
200 кг димедролу під виглядом косметики.
Столичне підприємство намагалося ввезти з Китаю до України 200 кг сильнодіючого лікарського засобу димедролу під виглядом речовини, що використовується для виготовлення косметичної продукції. Завдяки спільним заходам Київської митниці та СБУ, правоохоронцям вдалося припинити діяльність нарколабораторії, в якій ділки перетворювали димедрол на синтетичний наркотик.
2,5 тонни російських фумігаторів, що ввозилися як турецькі.
Під час перевірки вантажу та товаросупровідних документів з’ясували, що насправді виробником цих фумігаторів є росія. А згідно з поданою до митного оформлення декларацією, на адресу чернігівського підприємства прямувало 50 тисяч фумігаторів виробництва Туреччини зі Стамбула загальною вартістю 21 500 доларів США. Фумігатори Київська митниця вилучила.
300 нарізних карабінів, що ввозилися як частини мисливської зброї.
Було встановлено, що заявлені до митного оформлення частини карабінів у конструктивному поєднанні схожі на нарізну вогнепальну зброю. Зі Словаччини на адресу київських підприємців прибули по 300 штук рамок та ствольних коробок до мисливських карабінів, а також стволів нарізних, магазинів, затворів та затворних рамок, цівок тощо. Також це підтвердив у своєму заключенні до митного контролю спеціаліст СБУ, фактично зібравши 300 карабінів.
20 тисяч електронних сигарет вартістю понад 2 млн гривень.
Електронні сигарети одноразового використання з рідиною випаровування з аромаречовинами та нікотином торговельної марки Elf Bar, що прямували на адресу підприємства у Запоріжжі, вилучила Київська митниця.
71 старовинна монета, найдавнішій з яких близько 2 000 років.
Викрито одразу вісімнадцять спроб двох громадян щодо незаконного пересилання з міста Хмельницького до США, Канади та Чилі старовинних монет, що визнано історичною цінністю.
Раніше Інформатор розповідав про те, як суд відпустив киянина, який зрізав графіті Banksy в Гостомелі.
Підписуйтеся на наш Telegram-канал та Facebook-сторінку, щоб оперативно дізнаватися актуальні новини БІГ-регіону (Буча, Ірпінь, Гостомель)!
Лілія Нємченко
Фото: Київська митниця