Інформатор Буча, Ірпінь, Гостомель

ВЛАДА

Київська митниця: ТОП-10 затримань у 2022 році

Добірка резонансних митних порушень, виявлених співробітниками Київської митниці у 2022 році, як до початку широкомасштабної війни, так і впродовж неї.

Про це Інформатор БІГ повідомляє з посиланням на “Київську митницю“.

Живі соколи до Катару.

Перевозили птахів у варварських умовах. Після реабілітаційних заходів, врятованих митниками, соколів випустили в природну среду існування.

У багажному відділенні аеропорту “Бориспіль” в одній із валіз було виявлено 4 дорослих соколів-балабанів, занесених до Червоної книги

Елітна текіла на мільйон гривень у пасажирки в “Борисполі”.

У 10 валізах дівчини знаходилося 53 пляшки текілі, 6 пляшок мескалів (алкогольного напою зі збродженого соку агави) та 7 пляшок вина. Текіла, переважно, елітна – Don Julio Real Anejo, Avion Reserva 44 Extra Anejo, Centinela Anejo Anos, вишукане вино Caymus Napa Valley Cabernet Sauvignon тощо. За цінами українського ринку вартість вилученого оцінюється в 970 тис. гривень.

У багажі українки, що поверталася додому з Мексики, на “зеленому коридорі” було виявлено 66 пляшок елітного алкоголю

Запчастини до вогнепальної зброї на Ростовщину.

Як встановили експерти, виявлені запчастини є товарами, що підлягають державному експортному контролю. 19 ударно-спускових механізмів, газовивідних трубок та стебел затвора з рукоятками напередодні війни відправлялися каналами пошти з Харківщини до Ростовської області. Всі виявлені запчастини призначені для гвинтівок Мосіна та карабінів Сімонова.

За наявності прикладів з цього можна було зібрати гвинтівки та карабіни

Схематоз при ввезенні бронежилетів на 3 млн грн.

Виявлено нахабну та цинічну спробу столичних підприємців під час війни ввезти для наживи на підставі підроблених документів майже 400 бронежилетів із балістичними пластинами IV класу захисту загальною вартістю понад 3 млн грн. На партію бронежилетів ділки надали до митного контролю Сертифікат кінцевого споживача, як би видань підрозділом військового формування.
Однак, під час перевірки, митники з’ясували, що документ, наданий як підстава для митного оформлення бронежилетів, підроблений.

Вилучені бронежилети були оперативно передані до однієї з військових частин ЗСУ

15-ти сантиметровий коштовний камінчик у посилці.

330-грамову брилу бурштину кінологічна команда Київської митниці у складі інспекторки-кінологіні Тетяни та бельгійської вівчарки Харді виявила у міжнародній посилці, що відправлялася з Рівного до однієї зі країн Перської затоки – Кувейту.

Ринкова вартість цього камінчика чимала – близько 37 тисяч гривень

200 кг димедролу під виглядом косметики.

Столичне підприємство намагалося ввезти з Китаю до України 200 кг сильнодіючого лікарського засобу димедролу під виглядом речовини, що використовується для виготовлення косметичної продукції. Завдяки спільним заходам Київської митниці та СБУ, правоохоронцям вдалося припинити діяльність нарколабораторії, в якій ділки перетворювали димедрол на синтетичний наркотик.

200 кг димедролу під виглядом косметики виявили кінологи на митниці

2,5 тонни російських фумігаторів, що ввозилися як турецькі.

Під час перевірки вантажу та товаросупровідних документів з’ясували, що насправді виробником цих фумігаторів є росія. А згідно з поданою до митного оформлення декларацією, на адресу чернігівського підприємства прямувало 50 тисяч фумігаторів виробництва Туреччини зі Стамбула загальною вартістю 21 500 доларів США. Фумігатори Київська митниця вилучила.

Російські фумігатори загальною вартістю 21 500 доларів США Київська митниця вилучила

300 нарізних карабінів, що ввозилися як частини мисливської зброї.

Було встановлено, що заявлені до митного оформлення частини карабінів у конструктивному поєднанні схожі на нарізну вогнепальну зброю. Зі Словаччини на адресу київських підприємців прибули по 300 штук рамок та ствольних коробок до мисливських карабінів, а також стволів нарізних, магазинів, затворів та затворних рамок, цівок тощо. Також це підтвердив у своєму заключенні до митного контролю спеціаліст СБУ, фактично зібравши 300 карабінів.

Фактично 300 карабінів можна зібрати із цих вилучених запчастин

20 тисяч електронних сигарет вартістю понад 2 млн гривень.

Електронні сигарети одноразового використання з рідиною випаровування з аромаречовинами та нікотином торговельної марки Elf ​​Bar, що прямували на адресу підприємства у Запоріжжі, вилучила Київська митниця.

20 тис одноразових електронних сигарет на 56 тис доларів США ділки намагалися завезти через фіктивний контрагент на підставі підроблених документів

71 старовинна монета, найдавнішій з яких близько 2 000 років.

Викрито одразу вісімнадцять спроб двох громадян щодо незаконного пересилання з міста Хмельницького до США, Канади та Чилі старовинних монет, що визнано історичною цінністю.

Серед виявленого – римські денарії, півгроші, соліди, гроші тощо

Раніше Інформатор розповідав про те, як суд відпустив киянина, який зрізав графіті Banksy в Гостомелі.

Підписуйтеся на наш Telegram-канал та Facebook-сторінку, щоб оперативно дізнаватися актуальні новини БІГ-регіону (Буча, Ірпінь, Гостомель)!

Лілія Нємченко 

Фото: Київська митниця

Нагору