Здавна день літнього сонцестояння люди наділяли магічними властивостями. Синоптики ж пояснюють це з наукової точки зору: у ці дні північний полюс має найбільший нахил до Сонця.
Про це повідомляє Інформатор БІГ із посиланням на Український гідрометцентр.
Зазначається, що сонцестояння – це той момент часу, у який центр Сонця проходить або через найпівнічнішу точку екліптики, що має схилення +23° 27′, (точка літнього сонцестояння), і в цей день північний полюс має найбільший нахил до Сонця; або ж через найпівденнішу її точку зі схиленням -23° 27′ (точка зимового сонцестояння), і цього дня північний полюс має найбільше відхилення від Сонця.
«Давайте розглянемо випадок сонцестояння у північній півкулі, адже Україна знаходиться саме в ній. У північній півкулі літнє сонцестояння — 21 червня (20 у високосний рік), і тоді спостерігається найкоротша ніч (і найдовший день), а зимове сонцестояння відбувається 21 (22 грудня перед початком високосного року), і тоді спостерігається найкоротший день (і найдовша ніч). Так на широті Києва ніч з 21 на 22 червня триває 7 годин 46 хвилин 40 секунд, до півночі скорочується, до півдня зростає. На екваторі ніч триває 12 годин 00 хвилин 08 секунд, на північному полярному колі, де широта 66°33′44″ — дорівнює нулю», – йдеться у повідомленні.
Цікаво, що літнє сонцестояння спостерігається не лише на Землі.
«Наприклад, на Урані, кожен період літнього сонцестояння триває приблизно протягом 42-х років, а сонцестояння на Марсі відбувається відразу через кілька днів після того, як в червні це сталося на Землі», – зазначається у статті.
Наші предки наділяли цей день особливою магією. У багатьох народів, які сповідували язичництво, у цей день віддавали шану сонцю. «Сонцеворот» – така народна назва сонцестояння в Україні.
З цим днем було пов’язано немало містичних прикмет, зокрема, про те, що в цей день люди маже кардинально змінити свою долю, тож можна загадувати найпотаємніші бажання. А ще старші люди казали: у день літнього сонцестояння можна побачити дно найглибшого колодязя.
ДО РЕЧІ. Своєрідну магію чисел цього дня зафіксували ЗСУ: вони знищили 4006 ворожих танків та 7771 ББМ. “Не справдився хороший гороскоп на рік у 222 000 окупантів”, – зауважує Times of Ukraine.
Раніше Інформатор БІГ розповідав, що Трійця – одне з унікальних свят, у якому поєднано церковні та дохристиянські традиції.
Підписуйтеся на наш Telegram-канал та Facebook-сторінку, щоб оперативно дізнаватися актуальні новини БІГ-регіону (Буча, Ірпінь, Гостомель)!
Інесса Швець
Ілюстрація з відкритих джерел