Інформатор Буча, Ірпінь, Гостомель

ЖИТТЯ

Обережно: шахраї крадуть акаунти від імені Meta

Аферисти крадуть акаунти в соцмережах, надсилаючи нібито від імені компанії Meta листи в особисті повідомлення користувачів Facebook та Instagram.

Про це повідомляє  “Інформатора БІГ” з посиланням на Міністерство юстиції України.

Чи доводилось вам бачити оголошення: візьму в оренду ваш Facebook-акаунт? Там пропонують укласти договір, за яким ви отримуєте гроші, а тим часом ваш акаунт використовують для розміщення якоїсь реклами, яку ви й бачити не будете. Звісно, це насторожує, і там також не завжди чисто, однак у цьому випадку ви добровільно погоджуєтесь на використання вашої сторінки.

Але є й інші моменти –  коли акаунти крадуть. Ось як це відбувається.

Будьте пильними!

Від імені компанії Meta аферисти пишуть вам в особисті повідомлення (Direct) у Facebook  та Instagram, це можуть бути  повідомлення англійською мовою.

Мета – виманити у користувачів паролі від сторінок у соцмережах.

“Зміст повідомлення полягає в тому, що нібито співробітники Meta повідомляють власника сторінки про порушення правил спільноти. Шахраї можуть також писати, що після перегляду вашої сторінки було визначено, що ви порушили авторські права кілька разів. Якщо ви вважаєте, що це помилка, вам слід це оскаржити, інакше ваш обліковий запис буде деактивовано протягом 24 годин. І дають посилання на форму оскарження, водночас, коли власник сторінки переходить за посиланням, шахрайський ресурс просить ввести власний логін та пароль у соцмережах. Після того, як людина вводить ці дані, вони автоматично стають відомі шахраям”, – йдеться у повідомленні.

Мін’юст звертає увагу на те, що Facebook та Instagram  ніколи не надсилає листи щодо безпеки облікового запису в повідомленнях у Direct.

Такі листи надсилають шахраї

Якщо ж Meta справді надсилала електронні листи  щодо безпеки вашого облікового запису у Facebook та Instagram та входу до нього, то повідомлення,  надіслані упродовж останніх 14 днів, можна знайти у розділі «Безпека».

Як захистити свої акаунти в соцмережах та месенджерах від шахраїв:

  •  Установіть багатофакторну автентифікацію, така функція є в налаштуваннях вашого акаунту та може мати назву двоетапна перевірка – це, коли для входу до акаунту, крім логіна та пароля, потрібно ввести код підтвердження, що приходить на смартфон, електронну скриньку або у відповідний додаток.
  • Не вводьте свої логіни та паролі від акаунтів на незнайомих та підозрілих вебсайтах.
  • Створюйте складні та унікальні паролі для кожного акаунту.

“Якщо ви стали жертвою шахрайства, заповніть форму зворотного зв’язку на сайті кіберполіції: https://ticket.cyberpolice.gov.ua/”, – звертає увагу Мін’юст.

Раніше “Інформатор БІГ” писав, що з’являються нові шахрайські схеми, на “гачок” яких потрапляє все більше людей. І публікував поради – як  розпізнати зловмисника та не дати йому себе обманути,  що робити, якщо все ж таки потрапив до рук шахрая?

Підписуйтеся на наш Telegram-канал та Facebook-сторінку, щоб оперативно дізнаватися актуальні новини БІГ-регіону (Буча, Ірпінь, Гостомель)!

Інесса Швець 

Головна ілюстрація з відкритих джерел 

Нагору