Інформатор Буча, Ірпінь, Гостомель

ЖИТТЯ

Обережно! У Facebook активізувалися онлайн-шахраї, які спекулюють на темі «грошових виплат»

Урядова команда реагування на комп’ютерні надзвичайні події України CERT-UA, яка діє при Держспецзв’зку, попереджає про зростання кількості шахрайських сторінок у соціальній мережі Facebook.

Про це повідомляє Інформатор із посиланням на офіційний сайт CERT-UA.

Зловмисники використовують тематику грошових компенсацій, фінансової допомоги від ООН, Європейського суду з прав людини, Товариства Червоного Хреста тощо. Вони обіцяють виплати «за рахунок конфіскованих активів рф», посилаються на нечинні рішення різних органів влади України.

В оголошеннях зловмисники пропонують перейти за посиланням, яке веде на фішингову сторінку так званого «Єдиного Компенсаційного Центру Повернення Невиплачених Грошових Коштів». На цьому сайті користувачам пропонують отримати виплату за умови надання персональної інформації та здійснення додаткового платежу. Як результат – дані банківської картки будуть скомпрометовані.

Як подбати про фінансову безпеку:

  • Довіряйте інформації тільки з офіційних сайтів держорганів – надто коли йдеться про якісь виплати. Перевіряйте дані. За потреби уточніть телефоном або під час особистого візиту.
  • Ніколи не вводьте реквізитів платіжних карток на незнайомих та підозрілих сайтах.
  • Якщо дані платіжної картки помилково введено на шахрайському вебсайті – негайно заблокуйте картку за допомогою мобільного застосунку, гарячої лінії банку або через інтернет-банкінг.

Перелік шахрайських сторінок можна переглянути за посиланням.

Раніше Інформатор писав, чи можна підхопити вірус при скануванні QR-коду, а також як уберегти свої гаджети від хакерів та як боротися із нав’язливою рекламою у Facebook.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал та Facebook-сторінку, аби оперативно дізнаватися про актуальні новини “БІГ-регіону (Буча, Ірпінь, Гостомель)”!

Олександр Кульбачний

Нагору