Цивільним та військовим Київщини вручили державні нагороди за мужність і героїзм та відзнаки Міністерства оборони України, а також обласні відзнаки під час урочистостей до річниці звільнення Київщини від загарбників, які відбулися учора, 4 квітня в столичному Українському домі.
Про це повідомляє Інформатор БІГ з посиланням на Київську обласну військову адміністрацію та з посиланням на Київську обласну раду.
Зазначається, що відзнаки отримали медичні працівники, водії, рятувальники, тероборонівці, волонтери, бізнесмени, які брали безпосередню участь у визволенні Київської області від російських окупантів.
У заході взяли участь захисники, а також заступник керівника Офісу Президента України Олексій Кулеба, перший заступник міністра оборони України генерал-лейтенант Олександр Павлюк, керівництво Київської ОВА та Київської обласної ради, волонтери, військові, представники громад Київщини, голови міст-героїв, депутати Верховної Ради України, керівництво МВС, Збройних сил України ДСНС, українське духовенство.
«Для мене честь бути присутнім на цьому заході. Серед вас – людей-героїв. Героїв своїх міст, героїв своєї країни. Людей, які пліч-о-пліч з військовими робили все, щоб випроторити окупантів з Київщини. І роблять сьогодні все, щоб наблизити нашу перемогу. Саме зі звільнення Київщини й починається наша перемога. Київська область захистила щитом столицю, стала сталевим кордоном, стала форпостом Києва. І це завдяки вам», – зазначив Олексій Кулеба.
Він вручив державні нагороди за значні заслуги у зміцненні української державності, мужність і самовідданість, виявлені у захисті, суверенітету та територіальної цілісності України. Також передав ордени «За мужність» ІІІ ступеня рідним загиблих героїв. Посмертно були нагороджені водій автобуса Михайло Сіндєєв, медична сестра Віта Білоцька та волонтерка Жанна Каменева.
«Жанну Каменеву дуже добре знали не тільки в Бучі. Дівчина активно волонтерила з 2014 року. Вона допомагала військовим, доставляла допомогу інтернатам Донеччини й Луганщини, а після початку повномасштабної війни – рятувала людей. Жанна зникла зі зв‘язку у березні 2022-го, після окупації Бучі. Майже місяць її безуспішно намагалися розшукати рідні й колеги. Та тільки після звільнення Київщини від російських окупантів вдалося знайти її згоріле авто – ідентифікували за vin-кодом. Пізніше з’ясувалося: 5-го березня Жанна везла з Бучі до Києва свою співробітницю з 14-річною дочкою і сусідку, коли окупанти розстріляли розстріляли з БТРів і, ймовірно, автоматів. Авто згоріло вщент, там загинули всі чотири пасажирки. Винних у смерті волонтерки та ще трьох бучанок розшукують не лише українські, а й міжнародні слідчі. Зі свого боку докладаємо всіх зусиль, щоб виконавці та командири, винні в цьому нелюдському злочині, постали перед міжнародним трибуналом», – зазначає Бучанська міська рада.
Орденом княгині Ольги III ступеня нагороджено директора Бородянського психоневрологічного інтернату Марину Ганіцьку – вона під час окупації Бородянки опікувалася не тільки пацієнтами інтернату, а й допомагала місцевим жителям, які потребували прихистку.
Перший заступник міністра оборони України Олександр Павлюк, вручаючи відзнаки від Міністерства оборони України, підкреслив: «Сьогодні ми відзначаємо першу річницю визволення Київщини від російських загарбників. Рівно рік тому завдяки нашим силам оборони, волонтерам, медикам, всім вам, хто став на захист рідних домівок ми змогли зламати всі підступні плани ворога. Ми звільнили Київщину, звільнимо й всю Україну. Впевнений, що вже скоро ми зможемо відсвяткувати й нашу велику перемогу. Дякую кожному з вас, хто тримав свій фронт і продовжує битися з ворогом. Разом ми звільнимо всю Україну».
Т.в.о. голови Київської ОДА Дмитро Назаренко вручив Почесні грамоти подяки за особистий внесок у розвиток волонтерського руху, активну благодійну і гуманістичну діяльність.
«Кожен із жителів Київщини, хто на своєму місці бореться з ворогом, є героєм. Наша перемога складається з тисяч героїчних історій людей, які не скорилися та стали на захист рідних домівок. Учителі, медичні працівники, водії, рятувальники, тероборонівці, волонтери, бізнесмени. Дякуємо кожному за їхній подвиг. Київщина – область героїв. Макарів, Ірпінь, Гостомель, Бородянка, Мощун, Буча – кожен населений пункт нашої області – Місто Героїв. Разом до Перемоги!», – зауважив Дмитро Назаренко.
Також від імені Київської обласної ради заступниця Київської обласної ради Тетяна Семенова відзначила подяками волонтерів, представників територіальних громад та добровольчих формувань Київщини.
Так, за особисту мужність і відвагу, стійкість і героїзм, патріотизм, вагомий особистий внесок в наближення Перемоги України, активну громадську позицію та з нагоди річниці визволення Київщини, нагороджено подяками волонтерів: Марину Радченко, Світлану Федорову, Альону Філімонову, Катерину Кондрашонок, Оксану Огороднік, Романа Шитого, Миколу Крука. А також в.о. голови Бородянської селищної ради Георгія Єрка, старосту Юрівського старостинського округу Макарівської селищної ради Валерія Шурду, директора КНП КОР «Ірпінська центральна міська лікарня» Антона Довгопола, добровольця добровольчого формування Великодимерської територіальної громади Валерія Білика. «Нагрудний знак «За заслуги перед Київщиною», від усього депутатського корпусу Київської обласної ради, Тетяна Семенова вручила т.в.о. голови КОВА Дмитру Назаренку. Почесною грамотою КОР з врученням цінного подарунку було нагороджено Андрія Нєбитова, генерала поліції 3-го рангу, начальника Головного управління Національної поліції Київської області.
Учасники заходу переглянули фільм «Область Героїв» продюсера Олексія Комаровського, Стрічка присвячена усім, хто допомагав Київській області звільнятися від російських загарбників.
Інесса Швець
Фото: Київська ОВА,
Київська обласна рада,
Бучанська міська рада