Інформатор Буча, Ірпінь, Гостомель

ЖИТТЯ

Школярі Бучанщини стали лауреатами Всеукраїнського конкурсу «Я – журналіст»

Відзнаки Всеукраїнського конкурсу «Я – журналіст» здобули представники двох творчих гуртків з Київщини, і обидва – з Бучанського району.

Про це повідомляє Інформатор БІГ  із посиланням на Національну спілку журналістів України,  та з посиланням на організаторів конкурсу, який проводиться уже 13-й раз.

Зазначається, що цьогоріч учасниками конкурсу стали 808 учнів з усіх областей та столиці України, а також 12 країн світу. Оголошення результатів конкурсу відбулося учора, 28 квітня, у пресцентрі Національної спілки журналістів України.

Від Київщини лауреатами конкурсу стали два гуртки Бучанського району.

Заохочувальні відзнаки конкурсу отримали:

  • диплом ІІ ступеня у номінації «Фото» – Анастасія Драба, учениця 10 класу КЗЗСО «Ліцей Петропавлівський», вихованка гуртка «Юні фотоаматори» КЗПО «ЦТДЮ «Апельсин Плюс» Борщагівської сільської ради Бучанського району;
  • диплом ІІІ ступеня у номінації «Відео» – Гурток «Дитяча телестудія 1+2» ЦТДЮ імені Данила Туптала Макарівської селищної ради Бучанського району Київської області.

Керівниця гуртка «Дитяча телестудія 1+2» ЦТДЮ імені Данила Туптала Макарівської селищної ради Тетяна Мельник розповіла Інформатору БІГ, що вихованці її гуртка уже вшосте беруть участь у таких конкурсах, у попередні роки також здобували дипломи 1,2,3 ступенів.

«На цей конкурс ми подавали кілька відеоробіт – документальні фільми, розповіді про людей, які боронили наш Макарів під час військових дій, і одна робота була знята ще влітку, до Дня Незалежності. Преглянути відео можна за посиланням.

Фото з нагородами – на згадку про приємну подію

«Діти, повертаючись у Макарів після  деокупації, і бачачи зруйноване місто, – а в нас 60% міста було зруйновано – зробили відеоролики, лейтмотивом яких є те, що ми все відбудуємо, ми вистоїмо, і що все у нас буде добре. Наші ролики пронизані оптимістичним настроєм, у них ідеться про те, що попри все пережите, наше місто відбудується, є віра в Перемогу», – зауважує Тетяна Мельник.

І звертає увагу на те, що такі зйомки допомагають і самим дітям. Адже вони повернулися у звільнене місто дещо «затиснуті» психологічно, а слухаючи і записуючи розповіді інших людей, і самі потроху відкриваються.

Один із авторів роботи – Михайло Фока – вперше бере участь у конкурсі «Я-журналіст». Він розповів, що відео знімали на різних локаціях у Макарові для того, щоб привітати людей з Днем Незалежності, і щоб підняти моральний дух земляків.

«Цей конкурс вражає: багато людей, багато чого цікавого почув, маю що запитати і підказали, що почитати», – зауважив Інформатору БІГ  Михайло Фока.

Навіть під час церемонії нагородження юні журналісти з Макарова не забували про своє покликання і брали інтерв’ю у інших конкурсантів

Керівниця гуртка фотомистецтва «Юні фотоаматори» КЗПО «ЦДТЮ «Апельсин Плюс» Борщагівської сільської ради Катерина Капущак розповіла Інформатору БІГ, що її гурток вперше долучається до цього конкурсу.

«Коли директор нашого центру, Владислава Шевченко, мені розказала про конкурс, я відразу гадала про свою активну ученицю Анастасію Драбу, у якої є багато цікавих фоторепортажів. На конкурс вирішили подати її репортаж з благодійного ярмарку, який відбувся для збору коштів для наших військових», – зауважує Катерина Капущак.

Юна журналістка та її наставниця щиро радіють перемозі

І розповідає, що її та її вихованку  вразила атмосфера під час церемонії нагородження у Спілці журналістів.

«Організатор конкурсу особисто обдзвонював усіх переможців, і запрошував на церемонію нагородження. Це вже було приємним враженням. А тут, у НСЖУ, ми  були вражені тим, настільки тепла, дружня атмосфера тут панує, всі один одного знають або знайомляться, всі щиро спілкуються, всі радіють», – каже пані Катерина.

Фрагменти конкурсного репортажу Анастасії Драби «Ми змінюємо світ»

Співорганізатором конкурсу стала Національна спілка журналістів України. Перша секретар НСЖУ Ліна Кущ звернула увагу, що за творчими роботами юних журналістів можна простежувати сучасну історію України.

«Ви фіксуєте, чим жила Україна, як вона боролася. Ви становите майбутнє журналістики, в яке я дивлюсь з оптимізмом», – сказала Ліна Кущ, звертаючись до юних конкурсантів.

Особливістю цьогорічного конкурсу стало нагородження вчителів за підготовку учасників. Про це розповів організатор конкурсу, український журналіст, секретар НСЖУ Віталій Голубєв. За його словами, інтерес  до конкурсу виявляють не лише старшокласники, а й молодші школярі, тож на наступний рік планується розширення вікового діапазону учасників.

Ще один фрагмент фоторепортажу Анастасії Драби «Ми змінюємо світ».

Раніше Інформатор БІГ розповідав, що у конкурсі мінігрантів «Здорова громада» перемогли чотири проєкти з Бучі.

Також Інформатор БІГ повідомляв, що за результатами проєкту «Книжкові гранти для бібліотек України» шість бібліотек Київщини отримають нові видання, і серед них чотири книгозбірні Бучанського району.

Підписуйтеся на наш Telegram-канал та Facebook-сторінку, щоб оперативно дізнаватися актуальні новини БІГ-регіону (Буча, Ірпінь, Гостомель)!

Інесса Швець

Нагору