Інформатор Буча, Ірпінь, Гостомель

ТРЕШ

СБУ зібрала доказову базу ще на трьох рашистів, які вбивали жителів Київщини під час окупації

Служба безпеки України зібрала грунтовні докази воєнних злочинів ще трьох російських військових, які творили безчинства під час окупації Київщини.

Про це повідомляє Інформатор із посиланням на СБУ.

Зокрема, йдеться про контрактників Олексія Токмакова та Олексія Крошкіна та підполковника Андрія Марушкіна, командира 15-ї окремої гвардійської мотострілкової Олександрійської бригади (ОМСБр).

За даними СБУ, 11 березня контрактники Токмаков та Крошкін застрелили мешканця Гостомеля, який відмовився допомагати окупантам у розвантаженні боєприпасів.

За свідченнями очевидця, Токмаков віддав завідомо злочинний наказ розстріляти мирного чоловіка, а його підлеглий – контрактник Крошкін – цей наказ виконав.

Також підполковник Марушкін у період з 1 по 30 березня 2022 року віддавав злочинні накази здійснювати артилерійські обстріли населених пунктів і цивільних об’єктів.

Це спричинило значні руйнування громадських об’єктів і загибель, у тому числі й мирних мешканців. Зокрема, через наказ цього рашиста постраждали люди у:

  • 6 селах Броварського району Київської області (Лук’янівка, Першотравневе, Гоголів, Світильня, Богданівка, Шевченкове);
  • 3 селах Ніжинського району Чернігівської області (Нова Басань, Стара Басань, Новий Биків).

Наразі Марушкіну повідомлено про підозру за 2 статтями Кримінального кодексу України: ч. 2 ст. 437 (ведення агресивної війни або агресивних воєнних дій); ч. 2 ст. 28 (вчинення кримінального правопорушення групою осіб за попередньою змовою).

Працюючи у рамках даного кримінального провадження, співробітники СБУ також встановили місця дислокації керівних штабів двох окремих військових підрозділів, які окупували Гостомель, і вилучили списки особового складу «елітного» підрозділу поліції росгвардії рф.

СБУ продовжує роботу зі встановлення персональної причетності кожного військового рф до злочинів проти мирних мешканців.

Викриття воєнних злочинців здійснювали співробітники СБУ під процесуальним керівництвом прокуратури.

Як повідомляв Інформатор, раніше СБУ ідентифікувала командира групи спеціального загону швидкого реагування «Ахмат» – Мусаєва Ізнаура Ібрагімовича, який вбив п’ятьох цивільних людей у Бучанському районі.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал та Facebook-сторінку, аби оперативно дізнаватися про актуальні новини “БІГ-регіону (Буча, Ірпінь, Гостомель)”!

Олександр Кульбачний

Нагору