Буча закупила 10 квадрокоптерів для військових, котрі нині боронять Україну на одному з найгарячіших напрямків фронту. На це витратили 1,2 млн грн із міського бюджету. Техніка вже вирушила до своїх власників.
Інформатор із місця події повідомляє, у середу, 26 жовтня, в Бучанській міській раді передали військовим безпілотники, закуплені для них за кошти громади.
Як розповів секретар міськради Тарас Шаправський, бучанська влада постійно підтримує зв’язок із армійцями, котрі нині беруть участь у бойових діях. Від них і дізналися про гостру потребу в дронах-розвідниках для підрозділу на «нулі».
Питання виділити з міського бюджету гроші на необхідну бійцям техніку обговорили на сесії міськради. Рішення спрямувати на цю нагальну потребу 1 млн 200 тис. грн підтримали всі депутати одностайно, незалежно від політичних поглядів.
Відтак постало нове нелегке завдання: знайти, де придбати обладнання. Не секрет, що дрони нині в дефіциті, ще й купити треба було не 1-2, а одразу 10 безпілотників. Зрештою таки вдалося знайти підприємця, готового виконати це замовлення. А коли він дізнався, що техніка для військових, то зробив бучанцям суттєву знижку, таким чином зробивши й свій внесок у важливу справу.
Закуплені дрони – це Mavic 3 Fly More Combo. Вони дають змогу не тільки робити фото- чи відеозйомку, а й вести спостереження в режимі реального часу. Причому й удень, і в темну пору доби, адже оснащені тепловізором. Пристрій може знімати як рухомі, так і об’єкти без руху – на землі, воді чи в повітрі.
Ці квадрокоптери не просто стануть очима українських розвідників, а допоможуть зберегти їхні життя, адже вести розвідку можна буде дистанційно, а отже в людей з’явиться можливість зайвий раз не наражатися на смертельну небезпеку.
У Бучанській міській раді розповіли, що допомагають війську не лише за бюджетні кошти. Підтримують і волонтерські ініціативи – на особистому рівні, наприклад, «Бучанський лимон».
«Зараз кожен українець розуміє, що навіть 100, 50 або 20 гривень, задоначених на потреби ЗСУ, – це теж внесок у перемогу», – каже Тарас Шаправський.
І додає: «Ми сподіваємося, що приклад нашої громади переймуть й інші. Адже Буча сама зазнала страшного горя й величезної шкоди від окупантів, зараз потребує чимало коштів на відновлення, та все ж знайшла ресурси, щоби спрямувати гроші на те, що зараз найважливіше.
Ми тут, у тилу, якось впораємося, потерпимо відсутність світла й тепла в домівках, хоч і знаємо, як це нелегко, але наші захисники на передовій отримають те, що їм украй потрібне».
Як раніше повідомляв Інформатор, Бучанщину відбудовують після наступу рашистської армії та окупації, у Бучі відновив роботу центр Дія.Бізнес, а водопостачання в Гостомелі та Горенці відновлюють за гроші бюджету та міжнародних організацій і волонтерів.
Підписуйтеся на наш Telegram-канал та Facebook-сторінку, щоб оперативно дізнаватися актуальні новини БІГ-регіону (Буча, Ірпінь, Гостомель)!
Оксана Лук’яненко