Аферисти, які під виглядом волонтерів чи благодійних фондів збирають кошти з довірливих людей нібито для ЗСУ, можуть підкріплювати свої пости знімками військових, взятих з інтернету.
Про це повідомляє Інформатор БІГ із посиланням на поліцію Кивщини.
Не раз доводилось чути від волонтерів, що після «прильотів» чи ворожих атак істотно зростають суми коштів, які перераховують люди на підтримку ЗСУ.
Коли донатять через знайомих волонтерів – це зрозуміло. А буває, що дехто просто відгукується на пост з проханням допомогти, розміщений в інтернеті. А тут може бути по-різному. Можуть бути дійсно організації, які допомагають нашим захисникам, а можуть під їхнім виглядом діяти й шахраї.
Поліцейські звертають на це увагу і закликають не перераховувати кошти незнайомцям. Тим більше, що шахраї можуть підкріплювати свої пости фотографіями військових ЗСУ, які вони знайшли в інтеренеті.
Поліцейські рекомендують:
- Не переходьте за сумнівними посиланнями, перевіряйте легітимність вебресурсів
- Перш ніж зробити пожертву або поділитися збором, – перевірте поширювану інформацію
- Допомагайте лише перевіреним волонтерам, знайомим, які представляють конкретний підрозділ
- Якщо це благодійний фонд, зв’яжіться з організацією та переконайтеся, чи дійсно є такий запит
- Уточнюйте правильність назви сайтів благодійних організацій
- Дотримуйтеся платіжної безпеки
Також поліцейські опублікували інфографіку, у якій також нагадують правила безпеки для тих, хто бажає задонатити кошти для наших захисників.
Раніше Інформатор БІГ повідомляв, що поліцейські офіцери громади працюють, щоб люди відчували безпеку
Підписуйтеся на наш Telegram-канал та Facebook-сторінку, щоб оперативно дізнаватися актуальні новини БІГ-регіону (Буча, Ірпінь, Гостомель)!
Інесса Швець
Фото: borgexpert