Інформатор Буча, Ірпінь, Гостомель

Війна

БРАМА допоможе захистити український інформаційний простір

Запускається проєкт БРАМА, спрямований на захист медіапростору від російської пропаганди, блокування каналів поширення дезінформації, протиправного та забороненого контенту.

Про це повідомляє Інформатор БІГ із посиланням на Управління протидії кіберзлочинам в Київській області.

Як повідомив керівник Управління протидії кіберзлочинам в Київській області Департаменту кіберполіції (міжрегіонального територіального органу) Національної поліції України підполковник поліції Віталій Паньков, у зв’язку із тим, що 1 вересня 2023 року Президент України презентував для українських школярів, їхніх батьків і педагогів інноваційний освітній цифровий проект «Мрія», виникла необхідність проведення ребрендінгу вже існуючого прєкту.

Ребрендінг також включає і перезапуск комунікації, а саме виготовлення та розміщення нових ознайомчих та рекламних матеріалів, з метою залучення більшої кількості небайдужих активних громадян.

«Крім того плануємо, спровокувати нову хвилю уваги до проєкту MRIYA, покращити комунікації із користувачами, залучити нових та активізувати вже існуючих, прийнято рішення провести ребрендінг проєкту, що включатиме в себе як заміну візуальних елементів так і комунікативної стратегії», – йдеться у повідомленні.

Віталій Паньков прокоментував, чому саме БРАМА: “Передовсім, брама – це ворота, які захищають від небезпеки та закривають нас від негативного впливу”.

БРАМА – це синергія громадян, приватного та державного секторів у протидії дезінформації та незаконному контенту в інформаційному просторі.

Цінності проєкту:

 •  прозорість;
 • компетентність;
 • незалежність;
 • результативність

Місія проєкту:

 •  очищення інформаційного простору від російської пропаганди та дезінформації, знищення осередків незаконного поширення протиправного та забороненого контенту

Цілі проєкту:

 • Знищення російських осередків в Інтернеті
 • Зменшення рівня булінгу та цькування в мережі
 • Протидія наркотикам та шахрайству
 • Навчання та тренінги з кібергігієни
 • Просвіта населення щодо інформаційної гігієни
 • Залучення та мотивація громадян до активної громадянської позиції

«Для блокування того чи іншого джерела необхідно надсилати скарги і чим більше буде скарг, тим більша вірогідність того, що джерело буде заблоковано. Саме із цією метою ми пропонуємо нашим користувачам стати частиною «BRAMA». Діяльність проєкту Брама направлена на захист медіа простору від російської пропаганди, блокування каналів поширення дезінформації, протиправного та забороненого контенту. Також, метою проєкту є покращення медіа-грамотності українців, зменшення впливу пропаганди на суспільство та популяризація безпечного поводження в мережі інтернет», – зазначає Управління протидії кіберзлочинам в Київській області.

Що пропонується учасникам:

 1. можливість повідомити про джерело неприйнятного контенту, для подальшого масового надсилання скарг спільнотою та подальшим блокуванням такого джерела;
 2. допомогти заблокувати джерело неприйнятного контенту, шляхом долученості до масового надсилання скарг;
 3. отримати поради щодо медіа та кіберграмотності;
 4. бути поінформованим про небезпечні схеми шахрайств, які ширяться мережею;
 5. бути обізнаним, щодо фейків, які просувають вороги у наш медіапростір.

Окрім того, учасникам пропонується і розважальний контент, спрямований на те, щоб трохи відволіктись від виконання завдань та порадіти успіхам українських військових, а також недолугим вчинкам ворога.

« Тож запрошуємо долучитись до соціального проєкту «БРАМА» – https://t.me/+HsHhad5UGSkzOThi – це найбільше інформаційне військо, яке налічує понад 170 000 громадян. Станом на 2024 року учасниками спільноти заблоковано понад 26 тисяч джерел поширення неприйнятного контенту. Як видно зі статистики, роботи ще багато, ми потребуємо допомоги нових небайдужих і активних учасників», – розповіли в Управлінні протидії кіберзлочинам в Київській області.

Раніше Інформатор БІГ розповідав про те, що аферисти вигадали нову схему –  виманюють гроші у пенсіонерів від імені нібито державних установ.

Підписуйтеся на наш Telegram-канал та Facebook-сторінку, щоб оперативно дізнаватися актуальні новини БІГ-регіону (Буча, Ірпінь, Гостомель)!

Інесса Швець 

Нагору